... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Diskuze

Hlavní stránkaBoční panel

Diskuzní příspěvky uživatelky Mysterious

(zobrazeno posledních 50 příspěvků)

MysteriousDiskuze: Psychologie » Pozornost a mysl31.5.2015 - 21:46
Mysterious » Freja
Tak zkus Rozchodnici růžovou kapky. Já ji měla a je právě na pozornost, už jsou i tablety. :1:

Preventivně se doporučuje u lidí, jejichž práce vyžaduje zvýšenou psychickou zátěž dále při únavovém syndromu, zhoršení sluchu, při stavech vyčerpání a nespavosti.

Rozchodnice růžová je čím dál tím oblíbenější i u zcela zdravých lidí, kdy je využívána jako prevence stresu a nejrůznějších nemocí. Sportovci ji využívají pro lepší fyzickou kondici a schopnost regenerace, studenti pro stimulaci paměti a zvýšení mentálních schopností vůbec, pracující pro zvýšení pracovního výkonu a odolnosti.

Rozchodnice upraví spánek, chuť k jídlu a navodí psychické uklidnění a aktivuje funkci štítné žlázy.

Rozchodnice také upravuje nízký krevní tlak, snižuje hladinu cukru v krvi, zlepšuje jaterní detoxikaci, upravuje žaludeční potíže, neurózy, deprese, nesoustředění, ztráty paměti, nervozitu, schizofrenii, epilepsii, Parkinsonizmus, imunitu a odolnost na virové infekce.
MysteriousDiskuze: Vtípkovací » Humor to je život29.4.2015 - 18:23
Mysterious » Smazaný uživatel
http://www.srandyveci.sk/cipek/
MysteriousDiskuze: Vtípkovací » Poliaci sú pobúrení touto reklamou15.12.2014 - 12:06
Mysterious » Freja
Podívej se někdy na polskou retrokomedii Vabank I, II...jsem si ji asi po 25 letech stáhla z uložto. Nemá chybu. :5:

Nejlepší reklama zakázaná je tahle:
http://youtu.be/7PoYW49xJjY
Maminka toho kluka nemá chybu :10:
Upraveno: 15.12.2014 - 12:37, Mysterious
MysteriousDiskuze: Volný pokec » Adventní věnec7.12.2014 - 13:43
Mysterious » Mysterious
Tradičním symbolem českých Vánoc je vánočka. I ona má svou zajímavou symboliku.
Vánočka se správně plete z devíti pruhů a každý z nich má svůj význam. Ve spodu jsou čtyři pruhy, které připomínají 4 živly: slunce nebo oheň, vodu, zemi a vzduch. Prostřední tři spletené pruhy symbolizovaly to lidské v člověku - rozum, vůli a cit. Dva spletené pruhy navrchu znamenají to, co člověka vede nejvýš - vědění a lásku. Měly by být na koncích podhrnuty pod celou vánočku tak, aby směřovaly do čtyř světových stran.
MysteriousDiskuze: Volný pokec » Adventní věnec7.12.2014 - 13:35
Mysterious » Smazaný uživatel
Keltští kněží a Druidové, považovali jmelí za posvátnou rostlinu a jeho snítky věšeli v domech k zahánění zlých duchů a čarodějnic. Keltové věřili, že jmelí zajišťuje plodnost a nosí štěstí. Odtud tedy plyne vánoční zvyk, kdy se lidé o vánočních svátcích a zejména o štědrém večeru líbají pod zavěšeným jmelím. Podle Keltů polibek pod jmelím nosí nejenom štěstí, lásku, plodnost, odvahu ale poutá k sobě milence. Proto také bylo líbání pod jmelím tak oblíbené. Na štědrý den směl muž políbit každou ženu procházející pod jmelím. Po každém polibku tito dva účastníci utrhli společně jednu bobulku jmelí. Poslední bobulka - pro štěstí - však musela zůstat na zavěšené větvičce až do příštích vánoc.
O vánočních svátcích by se jmelí mělo darovat, neboť jen tak může přinést štěstí. Jmelí, které si sami uříznete, nebo koupíte, štěstí prý nenosí.
O jmelí se také vypráví legenda, podle které bylo jmelí kdysi stromem, z jehož dřeva byl zhotoven kříž, na kterém byl ukřižován Ježíš Kristus. Strom prý po té hanbou seschl a přeměnil se v rostlinu, která údajně zahrne dobrem každého, kdo pod ní projde.
MysteriousDiskuze: Zdraví a nemoci » Cordyceps v akci14.11.2014 - 17:25
Mysterious » Jani
Housenice čínská
Housenice čínská se používá již přes 2000 let v TČM. Je to vzácný druh parazitující houby, pochází z Nepálu, z 3500 metrových výšek horských masivů, čínských provincií a Tibetu. Díky zvláštní symbio-parazitické formě se nahlíží na Housenici jako houbu i hmyz zároveň.
Jednotlivé druhy tohoto rodu jsou výjimečné tím, že napadají larvy molů rodu Lepidoptera. V letním období spóry z houby se usazují na housence motýla a začínají zde žít jako parazit. Podhoubí proroste do larvy a stravuje je. Nakažená larva před uhynutím zalézá do půdy a po smrti získává mumifikovaný vzhled, vnitřek vyplňuje podhoubí, které v něm může přečkat i delší dobu. Ve vhodných podmínkách houba vytváří plodnice, štíhlé kyjovité útvary, vysoké 5-20 cm. V zimním období žije v zemi jako houba ve formě kokonu. Housenka, na které cordyceps žije, má extrémně vysokou schopnost přežití díky požírání vysokohorských rostlin. Sběr plodnic je prováděn výhradně ručně a pod přísnou hygienickou kontrolou. Nestačí však pokrýt domácí spotřebu, tudíž zakoupené výrobky z Housenice nejsou originály. Produkt na trhu Cordyceps je kultivovaný z kmene ve specializované laboratoři.
Komlex látek, především glukanů a nukleotidů, Housenice čínské slouží k podpůrné léčbě nádorových onemocnění, kdy aktivuje leukocyty a odbourává následky chemoterapie a radioterapie, jako stimulátor imunity při autoimunitních poruchách, alergických onemocněních, ekzémech a astma. Jako přírodní antibiotikum při respiračních a chřipkových onemocněních, infekcích zlatých stafylokoků aj. Snižuje stres a zvyšuje fyzickou a psychickou odolnost. Výsledky výzkumů ukázaly významný vliv na impotenci, takže je houba účinným afrodisiakem a slouží i ke zvětšení výkonnosti vrcholových sportovců, kteří ji v Číně také využívají. Zlepšuje také činnost srdce, snižuje tlak, rozpouští tromby, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Detoxikuje organismus od škodlivých metabolitů, podporuje ledviny a regeneruje játra, např. u cirhóz.
Tuto houbu, která je ve své domovině klenotem, směli používat pouze na císařském dvoře. Pro nás je tato houba dostupná pouze jako produkt laboratorní výroby, pokud si ji z horských výšin nepřivezeme.

Já jsem ji ještě nezkoušela, ale jako produkt u těžkých onemocnění, především rakoviny je známý celkem už dost a také patří mezi nejdražší.Je jasné, že nic pro děti a těhotné. I když, pokud by bylo dítě nemocné rakovinou a podstupovalo by chemoterapii či radioterapii, tak bych vyzkoušela asi všechno.
MysteriousDiskuze: Volný pokec » Nejvýstižnější hláška,jakou jste slyšeli?19.9.2014 - 10:22
Mysterious
"Ksichtíš se, jako by jsi mrtvému paty počuchal." :5:

" Blbej, jak vagón kytu."
Upraveno: 19.9.2014 - 10:24, Mysterious
MysteriousDiskuze: Mezi nebem a zemí » Energeticky zaric16.9.2014 - 10:12
Mysterious » Freja
Četla jsem, že ani křesťanský křížek není dobrý. Je to znak utrpení, který to nějak tak i přenáší na nositele, jakoby utrpení preferoval. Nejlepší ochranou je hexagram - šesticípá hvězda, (kromě pentagramu), magická pečeť Emeth Johna Dee.
Upraveno: 16.9.2014 - 12:45, Mysterious
MysteriousDiskuze: Mezi nebem a zemí » Energeticky zaric15.9.2014 - 19:31
Mysterious » Mortina
Já myslím, že tenhle kámen dokáže zastoupit tvarový zářič: labradorit -spektrolit

http://www.nakridlechandelu.cz/lecive-kameny/labradorit
MysteriousDiskuze: Mezi nebem a zemí » Energeticky zaric15.9.2014 - 19:14
Mysterious » Mortina
Nilský kříž jsou i různé přívěsky, ale biotronik ing. Schrötter psal, že by se ouško anche nemělo nosit směrem ke krku a hlavě, není to dobré.
Materiál je někdy důležitý i u drahých kamenů. Jsem se dozvěděla od odborníka, že nemám nosit turmalín ve zlatě spolu se stříbrnými šperky, je to velký chaotický energetický mazec.
Původní prsten byl vyroben z asuánského pískovce. Ale ostatní tvrdí, že nezáleží na materiálu. Howard Carter při bádání v hrobce Tutanchámona nezemřel jediný údajně díky replice tohoto prstenu, který nosil. Nepsali, z čeho ji měl. záleží na obrazcích a přesných rozměrech. Prsten spojený nemá být, protože alespoň uvolňuje mezi spoji nakumulovanou energii. Tvar spojeného kruhu by u takové energetické bomby prý dobrý nebyl.
MysteriousDiskuze: Mezi nebem a zemí » Energeticky zaric15.9.2014 - 14:18
Mysterious » Mortina
Já jsem prsten Atlantů měla kdysi dávno. Měl být ze stříbra ze Spiritu, ale po krátkém čase se postříbření opotřebilo, byl pod tím kov. Ten na mě nijak nepůsobil. Máma měla přívěsek, myslím mosaz a poznala účinek, když ho měla v peněžence a cikánka ji ve městě šahala do tašky, zrovna v tu chvíli ovšem máma zareagovala a peněženku ubránila. Bylo psáno v návodu, že pomáhá v nečekaných chvílích, třeba proti okradení.

Nilský kříž je hodně silný. Nesmí se pokládat na noc okem do místnosti, kde by mohl rušit tak, jak popisoval ing. Schrötter, že se z toho málem zbláznil jeden kluk. Zruční biotronici s ním dovedou sundávat píky z aury.
MysteriousDiskuze: Mezi nebem a zemí » Hypnoza9.9.2014 - 10:02
Mysterious » Mermaid of Carribbean
Není jen ve zvukové formě, může se dělat tahy rukou. Měla jsem od Cyrona Damona knihu Hypnóza a sugesce, ale škoda, někdo mi ji nevrátil.
MysteriousDiskuze: Volný pokec » Výplach očí6.9.2014 - 13:24
Mysterious
Nejznámější bylinkou na oční neduhy je asi Světlík lékařský.
Další bylinkou je Chrpa polní.

Používá se na slzení očí, oční záněty spojivek, unavené oči. Může se přidat heřmánek.
Jednu polévkovou lžíci sušených květů přelijeme 200 ml vařící vody a necháme 10 minut odstát. Potom přecedíme a vychladlý nálev použijeme k omývání očí.
Anýz vonný

Nálev se používá k omývání očí.

Fenykl obecný

Při očních zánětech a namáhaných očích.
Stejný díl drceného Fenyklu, květu Měsíčku lékařského, nati Světlíku se připraví formou nálevu.

Koriandr setý

Čerstvá šťáva z listů obsahuje mnoho vit. A. Může sloužit jako výborné oční kapky při zarudnutí a pálení očí.Léčba konjunktivitidy (překrvení spojivek): Lžičku semínek přelijte horkou vodou, nechte vychladnout a pomocí vatového tamponu oči důkladně smočte. Opakujte dvakrát až třikrát denně.

Čekanka obecná

Nálev z květů používáme na výplachy při zánětu spojivek, víček, rohovky a duhovky.

Oční čaj bylináře Thurzy:
2 díly chrpy
1 díl nati světlíku
1 díl květu měsíčku
1 díl drceného fenyklu
Odvar se používá při všech očních zánětech jako výplach.
Upraveno: 6.9.2014 - 13:25, Mysterious
MysteriousDiskuze: Volný pokec » Wifi záření-jak se vám líbí? ;-)26.8.2014 - 8:41
Mysterious » Jani
Na elektromagnetický smog je nejlepší Záhněda, Šungit a Fluorit.
MysteriousDiskuze: Mezi nebem a zemí » Jak na duchy?30.7.2014 - 17:18
Mysterious » Budd2
Náhodou pryskyřice a dřeva jsou velmi vonná.
MysteriousDiskuze: Mezi nebem a zemí » Jak na duchy?27.7.2014 - 8:22
Mysterious » Smazaný uživatel
Můžeme vykuřovat Vavřínem (bobkový list) spolu se Santalem a Kadidlem.
Jalovec himalájský i obecný - dřevo, bobule, olej.
Dračí krev, Kopál negro, Jantar, Myrha, Guggul, smrková pryskyřice, červený a bílý Santal, dub, Styrax kůra, Eucalyptus, Heřmánek římský, Pelyněk, Třezalka, Bazalka, Yzop, Rozmarýn.
MysteriousDiskuze: Mezi nebem a zemí » Jak na duchy?25.7.2014 - 15:12
Mysterious » Smazaný uživatel
Née :5: Jsou i vonné látky, které udělají stejnou službu - pryskyřice, dřevo, byliny. Až bude čas, tak sem nějaké napíšu. :34:
MysteriousDiskuze: Zdraví a nemoci » Berte to jako mojí terapii18.7.2014 - 10:34
Mysterious » Mortina
Mě by spíše zajímalo, jak je možné, že byť se prokáže, že občanka byla ukradena, což určitě na policii hlášeno muselo být nebo úřadům, že to dojde až tak daleko, že si účtují pak právníci DP takové horentní sumy.
MysteriousDiskuze: Zdraví a nemoci » Berte to jako mojí terapii17.7.2014 - 12:23
Mysterious
Tady tenhle případ mluví za vše:

http://plzen.cz/pravo-nacerno-nejezdila-dluh-ji-odpustili-stejne-prijde-o-byt-15414/
MysteriousDiskuze: Zvířecí » Střelení domácí mazlíčci17.7.2014 - 10:05
Mysterious
Mám kočku bengálskou leopardí. Spustila se mi v 7 měsících s kocourem od sousedů. Když na ni přišly porodní bolesti, tak vyskočila z venku na parapet okna a dobývala se dovnitř. Tak jsem s ní musela rodit. Nepustila mě ani na záchod. Kousla mě do ruky. :10:
MysteriousDiskuze: Dotazy v poradně » Nemoc jako cesta k sobě12.7.2014 - 16:31
Mysterious
Já třeba opary nemám vůbec. Nepamatuji si, že bych kdy nějaký měla i v mládí. V zimě mi praská ret, toť vše. Myslím si, že na to jsou i dispozice. I když jsem náchylná na různá virová onemocnění, tak opar prostě ne. :1:
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Energie míst a domov12.7.2014 - 10:07
Mysterious » Smazaný uživatel
Nó, pro růst hřibů přispívala dříve energie z Černobylu. :14:
Nevím, jak je to z těžkými kovy a prvky dnes, ale divočáci na Šumavě mají asi 5násobek množství Césia v mase. Takže, kdo chce energii jadernou, huráá do lesů na hřiby. :10:
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Energie míst a domov9.7.2014 - 15:02
Mysterious » Budd2
Nóó, je to smrtelný sport, byly tam úrazy smrtelné i těžké. :3:
Jinak je to krása, když se jich tak 10 najednou rozletí.
MysteriousDiskuze: Mezi nebem a zemí » Dost zajímavý dokument9.7.2014 - 9:11
Mysterious » Budd2
Je pravda, že dříve stopy za letadlem byly slabé a po chvíli zmizely, byly bílé, takové jako pára vytváří. Nikdy se nedržely celé hodiny a nebyly tak výrazné,lesklé,barevné. Těch studií o chemtrails bylo vypracováno hodně i oficiálně ve vládních a armádních USA projektech už v 90. letech. Chemtrails je skutečnost.
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Energie míst a domov9.7.2014 - 0:09
Mysterious » Miki
U nás je pěkný hřbitov na vesnici. Alej stromků do kopečka, zvonice...přímo pod Javorovým vrchem, kdy jde ze hřbitova krásně zblízka pozorovat paragliding. Je tam skutečně klid, v blízkosti žádný ruch. :5:
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Energie míst a domov8.7.2014 - 21:12
Mysterious
Mě se třeba hodně líbí jižní Čechy a dokážu si představit, že bych tam žila, konkrétně třeba okolí Český Krumlov.
MysteriousDiskuze: Vtípkovací » Humor je koření života6.7.2014 - 21:06
Mysterious » Smazaný uživatel
Vsadí se v hospodě na srazu myslivců jeden z nich se všemi o flašku vodky, že když mu zavážou oči, tak poslepu sáhne na kůži a řekne, kdy bylo zvíře střeleno a jaká je jeho cena. Tak mu je zavážou, dají mu do ruky kůži a on řekne: „Srna střelená loni, cena je 2 500 korun.”
Tak vypije celou flašku, ráno se probudí z opice a vidí, že jeho manželka brečí: „Že jsi přišel ve tři ráno, to bych ti prominula, ale že jsi mě celou noc osahával a křičel: Krtek za 3,50 - to ti nikdy neprominu!”
:10:
MysteriousDiskuze: Volný pokec » Dárek k 506.7.2014 - 20:57
Mysterious
Taková permanentka na masáže není k zahození. Také to může být něco do interiéru- třeba pěkný obraz, aj. doplňky (polička, komodka, nebo lampa do obýváku či ložnice). Známá dostala odpočinkové ratanové křeslo s úložným prostorem.
Upraveno: 6.7.2014 - 21:03, Mysterious
MysteriousDiskuze: Výklad snů » Hororový sen na pokračování - fuj30.6.2014 - 8:50
Mysterious » 10_GOTO_10
:10: Už víme, kdo je Pražskej řezník :10: :10: :10:

To je hezké, že promítáš do snů, co si přeješ. :10:
Taky si mazaný...ukrývat těla do kanalizace...jdeš do důsledku. :10:
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Tři pravidla dne11.6.2014 - 11:13
Mysterious » Mysterious
Syn vyřešil spor jiných. On motorku nechtěl. Prostě pozoroval, že o ni druzi bijí, tak nepozorovaně něco odmontoval. :5:
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Tři pravidla dne11.6.2014 - 11:09
Mysterious » Anad
:44: Taky si to tak myslím. :2:
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Tři pravidla dne11.6.2014 - 10:14
Mysterious » Glimmer Man
Můj syn zase ve školce vyřešil každodenní přetahovačku o elektrickou motorku. Sebral z ní něco, takže na ni nemohl jezdit nikdo :10: :10: :10:
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Tři pravidla dne11.6.2014 - 9:57
Mysterious » Glimmer Man
Ha...jsem měla sotva 2 roky, když jsem pokládala kostičky na sebe a když mi na sobě nedržely, tak jsem nakonec celou stavbu rozmetala se slovy kuááá. :5:
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Tři pravidla dne11.6.2014 - 9:45
Mysterious » Glimmer Man
No zkus počítat v klidu do 10, když Tě někdo zrovna abnormálně vytočí. :10: A ještě u toho také klidně dýchat, aniž by nestoupl adrenalín a tlak a nezastavil se z toho dech.
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Tři pravidla dne11.6.2014 - 9:39
Mysterious » Harryeta
Já také neumím dýchat. Se má vždycky počítat do 10 a zhluboka dýchat, než se člověk nad něčím rozčílí a tohle mi tedy moc nejde. :5:
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Dobrovolná skromnost11.6.2014 - 9:30
Mysterious » movvin
A kolikrát to nejsou přebytky :21:
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Tři pravidla dne11.6.2014 - 9:27
Mysterious » Anad
:10: 80% lidí rozdýchává těch zbylých 20%, které nepochopitelně neumí dobré skutky konat. :6:
MysteriousDiskuze: Astrologie » Zvěrokruh s humorem9.6.2014 - 23:59
Mysterious » Freja
A které znamení je posera? :10:
MysteriousDiskuze: Astrologie » Zvěrokruh s humorem6.6.2014 - 21:10
Mysterious
Kozoroh opět vypíná bojler :10: :10: :10:
To mi otec Kozoroh skutečně dělal tohleto :21:
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Kam spějeme?5.6.2014 - 18:22
Mysterious » 10_GOTO_10
I 10 přikázání Božích je pravidlo, které platí neustále. Tak pokud Ti vše připadá zbytečné, tak potom je asi jednoduchá odpověď na... či zbytečná otázka "Kam to spějeme?"
Na otázku, jestli jsem něco neukradla?! Jasně, že ne,nemám na to žaludek. Na školách, když nám chodily na svačinu kdysi jogurty a kradli nám deváťáci, tak se z toho vyvozovaly důsledky, kromě snížené známky chování.A nevím, ale učitelé a profesoři když tohle deklamují, tak určitě nekradou.
Dělá si dnes každý, co chce, málo se dbá i na těch školách, na to co dřív, ale pak se nedivme, kam že to spějeme? Začíná to právě opomíjením takových drobností, jako učením gentlemanství k ženám, seniorům atd. Proč si asi v průzkumu ženy stěžují, že muži už přestali být gentlemany. Pak jako dospělý se muž diví, že se na něj vykašlou ženy "bezdůvodně" nebo se na něj nelepí ty, které by rád. Také ochranitelský pud jaksi vymizel. A je toho spousta, co z nás dělá stádo podobné zvěři. Proč myslíš, že se v mnohém vracíme ke starým hodnotám? Má být opět zavedena vojenská služba a k tomu gratuluji, je to potřeba. Ovšem tak, jako za starých časů, drezůra se vším všudy, žádná ulejvárna. A je dobře, že se vrátily státní maturity.Jsem ráda, když se dospěje k tomu, že nějaký starý osvědčený řád fungoval.
Vidíš to. Dříve by se nestalo, že by strážnici zbili bezdůvodně člověka, který přecházel cestu a dokopali ho. Jestli měl poznat reakci na své chování, tedy přecházení přes cestu tímhle způsobem, že utrpí třeba újmu na zdraví bezdůvodně a ještě od rádoby ochránců zákona? Myslím si, že kdyby strážci zákona byli znalí nějakých pravidel,zákonů, byli by vybíráni pečlivě podle přísných pravidel do téhle služby, tak by se z nich nestala tlupa, která zneužívá svojí moci násilím. Jestli si mají něco vyzkoušet a pak přijímat za své rozhodování odpovědnost, tak to je asi špatně, když mohou dostat za to tresty. Jaký trest to potom ale je, když by náhodou dotyčnému způsobili krvácení třeba do mozku a on by zemřel nebo by zůstal na vozíku. Vrátí se pak tím jakýmkoliv trestem nevinné oběti život? Nevrátí. Proto by se měly dělat vždy preventivní opatření a to je učení prevence do budoucnosti a tím jsou pravidla, řád už odmala. Starého psa novým kouskům nenaučíš.
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Dobrovolná skromnost4.6.2014 - 18:19
Mysterious » Mysterious
Loni a letos se s námi podělili o nadbytek prý Španělé. S jejich zeleninou máme nyní i my nadbytek...slimáků :10: :10: :10:
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Dobrovolná skromnost4.6.2014 - 18:17
Mysterious
Mě třeba připadá neučelné, když se zabavilo oblečení od Vietnamců na tržištích, že mělo být zlikvidováno (no, ono to stejně pak skončilo v rukách zabavujících a kšeftilo se dál), ale že to třeba nedali, když to bylo dětské oblečení do Dětských domovů. Nebo mě zaráželo, že byly na hromadě na poli tuny české cibule velké jako budíky, ale zemědělci ji už neměli zájem z hromady sklidit, protože v obchodech byla z dovozu a údajně levnější (no a teď máme 20 Kč/kg za prťavce).Kdo byl poblíž vzal káry a odvezl si domů, ale to bylo tolik tun, proč se nesoustředili třeba na nějaké organizace, kde vaří jídlo pro zaměstnance apod.? Nebo nechápu...měli jsme roky plné sýpky obilí, že se rozhodli tím topit. A éjhle, najednou máme stále neúrodu a obilí draží a pekařské výrobky rovněž. :22:
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Kam spějeme?4.6.2014 - 17:56
Mysterious » 10_GOTO_10
Ale však ten program by měl stálý a dlouhodobý.Třeba, že se nesmí krást, což se nyní ve školách děje, to Ti připadá, že takovéhle vštěpování není nutné? Vštěpování, že musí i takový žák přijímat zodpovědnost za svoje chování a důsledky za něj. Třeba uklízet si po sobě ve třídě, zasunout židli, neodcházet jako z hospody. Nebo třeba učit, že se má v autobuse pouštět sedět starší. Já jezdila plným autobusem studentů a když se objevil starší, tak se je pustilo sednout, byla to 3/4 hod. cesta. Když si někdo dovolil nevidět, byl alespoň ze strany starších randál jako hrom, ale stávalo se ojediněle. A dneska? Je mi líto seniorů, kteří stojí nad žáky a neřeknou nic. Už jsem také v takových chvílích napomenula. Ono ostatní to mají možná v :36:, tak nějak se každý stará o sebe a nesnaží se vidět a zapojovat.
Jsou pravidla, řád a program, které platí neustále a aktuálně. Nebo si bude každý pěstovat a kultivovat "svou" estetiku" tím, že se bude chovat jako buran, protože ho nikde tomu slušnému chování nenaučili? Pak se může stát, že bude páchat různé delikty, protože mu v rámci své "kultivace" bude připadat vše normální a s ohledem na stádo stejně nevychovaného jednajícího stáda. :22:
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Dobrovolná skromnost4.6.2014 - 10:15
Mysterious » Smazaný uživatel
Můj syn měl vždy drahé značkové botasky, v kterých chodil celý rok a neobul jiné. No ale potom to tak vypadalo. Vždycky podélné prasknutí na boku nad podrážkou. Ono ty boty ze sportovních značkových prodejen také prd vydrží, i když jsou kožené. Mě boty vydrží roky a to je mám ze sekáče. :10:
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Kam spějeme?3.6.2014 - 18:03
Mysterious » movvin
Ha, ha...když se bude chovat každý podle svého vědomí a svědomí... to se právě děje teď a jaký to má dopad. Děcka to musí někdo naučit a jestli ta rodina je slabší mentality, tak alespoň škola nastoluje nějaký řád. Podle svého svědomí a vědomí by děcka do školy nechodily nejraději vůbec :10:
Ono to vtloukání řádu a disciplíny do hlavy u děcek vyvinulo alespoň automatiku, že ty odpadky vyhazovaly tam, kam mají.Nebo byly tresty jako 500x napsat "nemám vyrušovat ve vyučování." Já myslím, že po takovém trestu si každý dal pozor.
On si potom každý uvědomí až později, že ta buzerace ve škole měla svůj smysl a že jim dala základy ke šlušnému chování. A jestli se to v takovém žákovi vžije, tak se potom těžko spustí na šikmou plochu. myslím, že to funguje jako Pavlovovy reflexy.
Jinak, ať každý začne sám u sebe. Já měla skutečně výborné školy a nkdo na mě nemusí ukazovat, že dělám něco špatně. :4:
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Kam spějeme?3.6.2014 - 9:12
Mysterious » Mortina
Ale jako děti ve škole, tak jim byl vtloukán do hlavy morální kodex a disciplína. Chodilo se na akce sbírání odpadků v lese a jiné brigády ke zlepšení životního prostředí. Museli jsme v pracovní výchově plet plevel ze záhonů, okopávat. Učitelé byli autorita, ne jako dneska. Děcka věděla co se nesmí, co je nepřípustné. dnes mi to připadá poněkud free. A vidím školáky, kteří nepouštějí starší sedět v autobuse jako dříve, kdy to byla automatická samozřejmost.
MysteriousDiskuze: K zamyšlení » Kam spějeme?2.6.2014 - 23:18
Mysterious » uno
Co pamatuji, tak po revoluci to začalo s vyčůraností. Co nejdříve se uchytit, podnikat a rýžovat. A pokračovalo to jako lavina, kdo nestíhal, byl zkrátka neschopný, ušlapán. A tak pokračovalo až k dnešku. Rodiče to naučili své děti. Nějaká dobrosrdečnost se mezi mladými dnes najde zřídka. Dříve jsme byli schopni rozlišit vzdělané od nevzdělaných, důvěryhodné od nedůvěryhodných. Dnes se tyhle hranice stírají. Cestou za dobrým byznysem jsou mnozí vzdělanci schopni neskutečně zákeřných věcí pod důstojnost a úctě ke slušnému člověku.Člověk aby se bál na každém kroku, aby nenaletěl na tamto či ono, aby nebyl okraden apod. A vše je tak "právně ošetřené", že člověk nedostane nic zpátky. Např. zůstává rozum stát nad případem, kdy koupili chatu přes realitku, zaplatit podle smlouvy jí a ta měla peníze předat prodávajícím majitelům. Realitka ovšem peníze dostala na účet, ale zpronevěřila a soud rozhodl, že musí zaplatit kupující ještě jednou! :33:
Nakonec se stal úplně stejný případ jinde,kdy se nic podruhé podle soudu neplatilo. Až potom se odvolávali dotyční z prvního případu a vše bylo vráceno opět k soudu, aby rozhodl stejně jako u jiných případů. Peníze zpronevěřily jednatelky. Prostě tohle dříve nebylo. Kde to fakt spěje, když se i rádoby slušné ženské uchýlí k takovým podvodům? A nejhorší je, když to vidí ostatní, že tohle všechno projde v hodně případech nepostižitelně u soudu, tak se inspirují, protože si také chtějí urvat kus z koláče. Vidina lehkého peněžního zisku žene lidi dnes do pekla a ne k duchovnímu růstu.
MysteriousDiskuze: Výklad snů » Nekuřák ve snu kouří1.6.2014 - 23:00
Mysterious
:10: Já bych řekla, že když Ti je cigaretový kouř odporný,otravný, tak vypouštění slov z úst Tvého ex vnímáš stejně tak, tudíž se taková asociace zjevila i ve snu. Ani nedoufáš ve zlepšení konverzace, čili každý jeho slovní projev je jako cigaretový kouř - kouří se mu odporně od huby, jeho slova jsou otravná jako cigaretový kouř. :4:
MysteriousDiskuze: Mezi nebem a zemí » Astrální larvy31.5.2014 - 17:52
Mysterious » Smazaný uživatel
Těch duchovních těl v obalu aury je 7 nebo 8. Za programy podle může tělo kauzální- příčinné.
MysteriousDiskuze: Mezi nebem a zemí » Astrální larvy31.5.2014 - 11:44
Mysterious » Smazaný uživatel
K vyčištění je dobré přikládat příslušné nabité kameny na hlavní energetická centra. Také třeba aromaoleje do lamp nebo vykuřovací směsi dokáží zharmonizovat ovzduší, mysl a rozpustit negace i astrální vlivy.

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. prosince 2022 - PROCITNUTÍ

22.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
21. prosince 2022 - SEN

21.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
20. prosince 2022 - SAMOTA

20.12.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -