... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Poradna

Hlavní stránkaBoční panel

Chybí mi emoce

18.5.2022|Výklad karet - Osho Zen Tarot

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: viera

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: viera

Dobrý den,

potřebovala bych nějak nastartovat. Pořád se zmítám ve své minulosti i nejistých a nezdravých vztazích - i když jsem vdaná, zdají se mi jiní muži zajímavější (ne kvůli sexu), ale prostě... můj muž mě nudí, mlčí nebo je pryč a když už doma je, tak prostě spí. Vím, že mě má rád, já jeho také. Ale tohle je tam od začátku, nikdy mě nerozesmál, a vlastně málokdy rozplakal. Chybí mi emoce, netoužím po něm, netěším se na něho, nemám mu co říci, básním o někom jiném a on pořád jen mlčí.

Ten jiný mě samozřejmě už dávno nechce a já vím, že ani není vhodný. Ale dával mi radost, smích, energii ráno vstát, nespat po nocích a povídat a povídat. Prostě jsem jsem s ním něco cítila.

Dobrý den,

nikdo tam venku Vás bohužel dlouhodobě nezachrání, ani nenastartuje. Jestli hledáte štěstí, hravost, komunikaci a emoce, musíte je hledat v sobě. Ukazovat prstem na manžela znamená vzdát se vlastní odpovědnosti za to, co tvoříte a svádět svou vnitřní prázdnotu na něj. On za ni ale nemůže, to Vy, místo abyste se koukala do sebe, tak se pořád rozhlížíte kolem a přehlížíte své vnitřní potřeby.

Vše, co hledáte, je ve Vás. A Vy hledáte na špatném místě. Tak trochu jako umanuté dítě, které chce, aby ho ostatní bavili, protože se nudí. Jenže Vy už dávno nejste malé dítě, čas, když ostatní byli povinni Vám dávat pozornost, dávno minul.

Každý den začněte upřímnou otázkou: co pro sebe teď/dnes mohu udělat, abych se cítila lépe (radostněji/milovaněji/silněji/odvážněji/důležitěji… dosaďte si to, čeho se Vám aktuálně nedostává). Klíčem je, že Vaše odpověď bude reálná, tj. jste nucena najít něco, co ten den opravdu uděláte. V praxi to znamená, že každý den dáte pozornost tomu, jak se cítíte a co Vám chybí a poctivě se to pokusíte změnit. A takhle až do konce života :)

Přeji Vám odvahu konečně vzít pocity radosti, štěstí a naplnění do svých rukou a upřímně se o ně postarat.

P.S. Zvíře, které Vás podpoří v tomto procesu, je Netopýr. Pomáhá nám vidět a orientovat se v osobní temnotě a přináší hlubokou důvěru při řešení a léčení nedokončených témat. Pomáhá nám rozeznat, kdo a kde se doopravdy v životě nacházíme.

Zobrazeno: 164 ×diskuze (0)

Odeslání dotazu

Chcete zaslat dotaz do některé naší poradny?

Odeslat dotaz

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. prosince 2022 - PROCITNUTÍ

22.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
21. prosince 2022 - SEN

21.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
20. prosince 2022 - SAMOTA

20.12.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -