... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Poradna

Hlavní stránkaBoční panel

Role oběti není prokletí

6.1.2022|Výklad karet - Osho Zen Tarot

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: Rumcajz

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: Rumcajz

Dobrý den,

prosím o pomoc-radu !

Jde o to, že už nevím, co se mi to děje, mám dojem, že jsem prokletá.

Velmi dlouho si hledám stabilní zaměstnání. Mám pocit, jakoby mi všude a všichni házeli klacky pod nohy. Vůbec nic se mi nedaří. Když přijdu někde se ucházet o práci, tak se mi pak ani neozvou, koho vybrali.

Já už nevím, co dělám špatně. Usilovně si hledám práci, pořád přichází neúspěch.

Každý jen slibuje a skutek utek.

Už nevím, co a jak dál.

Děkuji, Tereza

Milá Terezo,

Děkuji za dotaz. Neklesejte na mysli, ono se to změní. To, co Vám rozhodně pomůže a co je naprosto zásadní, je připustit, že na celé situaci máte svůj podíl. Protože vždy máme podíl na tom, co se nám děje. Představte si, že uprostřed břicha máte magnet, který přitahuje určité zkušenosti, situace a události. Je potřeba změnit magnet/myšlení, a pak začnete přitahovat jiné situace. Zapomeňte na prokletí. Je to výmluva pro ty, kteří nechtějí slyšet pravdu o sobě.

Kdybyste odmítla připustit, že nesete spoluzodpovědnost za to, co se vám děje, ustrnula byste v roli oběti, která bezmocně přihlíží, proč se jí to či ono děje. Oběti ovšem nikdy nejsou vítězové. Jejich fňukání nikdo nemá rád, a tak se od nich všichni drží dál. Zkrátka, nikdo je nechce. Jak to máte s pocitem a rolí oběti vy? Jste optimista s důvěrou v život, nebo kdykoliv něco nejde podle vašich představ, tak si začnete stěžovat a ukazovat prstem na viníky kolem?

To, že vás někde nechtějí neberte osobně, to že se neozvou je běžná praxe, to si taky neberte osobně. Odložte představy, jak by se k vám měli chovat, upřímně se vám uleví, protože pak už nebudete mít nad čím fňukat.

Kdykoliv se v životě objeví situace, která je vám nepohodlná, mějte odvahu se upřímně zeptat sama sebe: čím jsou k tomu přispěla já? Protože změnit můžete jen sama sebe a svůj pomyslný magnet, který situace přitahuje. Nikde nelze dlouhodobě a efektivně změnit okolí.

Přeji ji vám odvahu vystoupit z role oběti, které se nedaří a nalézt odvahu být sama sebou a radovat se z životních zkušeností.

P.S. Zvíře, které vás podpoří na vaší cestě, je Netopýr. Pomůže vám orientovat se v osobní temnotě a vyřešit nedokončená témata. Dále pomůže pochopit vlastní stíny a poznat, kdo jsme doopravdy.

Zobrazeno: 174 ×diskuze (0)

Odeslání dotazu

Chcete zaslat dotaz do některé naší poradny?

Odeslat dotaz

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. prosince 2022 - PROCITNUTÍ

22.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
21. prosince 2022 - SEN

21.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
20. prosince 2022 - SAMOTA

20.12.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -