... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Poradna

Hlavní stránkaBoční panel

Má mě rád, ale nemá čas

8.7.2021|Výklad karet - Osho Zen Tarot

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: popolka

Ilustrační foto - www.mojefoto.net, autor: popolka

Dobrý den, prosím o radu, úhel pohledu z nadhledu... Před 5 měsíci jsem potkala muže, milý, zodpovědný, upřímný, snažil se dávat mi najevo, že stojí o mě i mé děti a uvědomuje si, že mé děti jsou mojí nedílnou součástí. Vstoupil nám do života. Bylo příjemné nebýt "sama", i když od začátku jsme na sebe neměli příliš času. Ale bohužel prodlevy v našich setkáních se stále prodlužují, sice ještě do minulého týdne se snažil psát každý den a pokud den vynechal, omlouval se, ale teď už ani téměř neodpovídá... vysvětluje to problémy v práci a únavou, min. týden už popsal svůj pocit "vyhořelý". Pochopím, že vzhledem ke covidove době, je teď v jeho profesi náročné období, chápu i jestli potřebuje čas sám pro sebe, stejně tak, že je mu už samotnému trapné se neustále omlouvat, ale neviděli jsme se už 2 měsíce... Nerozumím mu, na jednu stranu mám pocit, že si to rozmyslel a snaží se to řešit tímto způsobem, ale pak nerozumím tomu, proč posílá srdíčka a objímací smajlíky, píše, že mě má rád...

Dobrý den,

z vašeho příspěvku bohužel není zcela patrné, jak zní dotaz. I přesto se pokusím nabídnout krátký vhled do celé situace.

Začala bych s dovolením s vámi, to je totiž jediné, co se dá v celém příběhu ovlivnit. Zaměřte se na to, jak se cítíte v celé situaci. Jedna věc je mít pro něj pochopení (a vy ho evidentně máte) a jiná věc je vnímat samu sebe a to, co se ve vás odehrává, jaké emoce a strachy se spouští.

Jeho chování ovlivnit nelze, stejně jako nelze na dálku rozeznat, jestli si to opravdu rozmyslel nebo je jen tak zaměstnaný. Ale můžete v tomto mezičase opečovat samu sebe, své strachy a obavy, zmatek a pocity přehlížení. Protože o emoce jde především. To skrze ně můžeme léčit stará zranění a uvědomovat si způsobenou bolest, abychom ji znova a znova nemuseli cítit znova.

Nemám tušení, jak váš vztah dopadne, ale jedno vím jistě. Kdykoliv přemýšlíte nad tím, že tomu nerozumíte, tak odmítáte cítit smutek a zklamání, které vámi proudí. Dát přednost prožívání těmto emocím je základní lekcí lidského života. Říkáte tím sama sobě, že jste pro sebe ta nejdůležitější. A tomu také bude odpovídat vztah. Co dáte sobě, to také dostanete od partnera.

Přeji vám uvědomění zrcadla, že jeho přehlížení je jen odrazem toho, jak se sebou zacházíte vy sama a následné pochopení a úlevu.

P.S. Zvíře, které vás podpoří v tomto procesu, je Srna. Přináší jasné vidění toho, co se děje kolem nás a také uvnitř nás. Léčí napětí, stres a nahněvanost, které proměňuje ve velké uvědomění, hluboký klid, pokoru a důvěru. Rozpouští zablokovanou nevyřešenou hořkost.

Zobrazeno: 389 ×diskuze (0)

Odeslání dotazu

Chcete zaslat dotaz do některé naší poradny?

Odeslat dotaz

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
22. prosince 2022 - PROCITNUTÍ

22.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
21. prosince 2022 - SEN

21.12.2022

Osho Zen karta na každý den:
20. prosince 2022 - SAMOTA

20.12.2022

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -