... prezentuj to své ...

spiritualita, prožitky, znalosti

Blog

Hlavní stránkaBoční panel

Jan Machálek a začátky společně s vrcholy jeho kariéry

12.7.2016|JanErik|Jan Machálek a jeho hudební éra

Obrázek k článku

Skvělý multiinstrumentalista Jan Machálek, kterého můžete znát pod uměleckým jménem Jan Erik, byl v devadesátých letech členem slavného hudebního tria Chyp-Notic, které na počátku devadesátých let ovládlo řadu evropských hitparád svojí taneční hudbou.

Hudební skupina Chyp-Notic byla založena roku 1990 v Kolíně nad Rýnem. Kapela vznikla pod taktovkou studia Coconut Records, s kterým spolupracovala slavná hudební uskupení jako: Bad Boys Blue ( s níž také Jan Erik v minulosti úzce spolupracoval ), Soultans nebo Alexander Nestor Haddaway, více známý pod svým uměleckým jménem Haddaway, který se proslavil celosvětovým hitem What Is Love z roku 1993.

V roce 1990 vydává skupina Chyp-Notic svůj nejslavnější hit, tedy cover verzi celosvětového hitu Nothing Compares 2 U, který je katapultoval na šestnácté místo prestižní německé hitparády Media Control Charts. Dále v rakouské hitparádě se zmíněné trio umístilo na osmém místě, v belgické hitparádě obsadil Chyp-Notic báječné čtvrté místo a v Portugalsku tato populární hudební skupina obsadila první místo v hitparádě. Další megahit této úspěšné kapely vychází v roce 1991 a nese název I Can t Get Enough, tento hudební počin ihned bodoval v německých hitparádách a ve známé Media Control Charts obsadil skvělé čtrnácté místo. Tvorba tohoto hudebního uskupení byla velmi úspěšná, mezi další zdařilé hity patří například: If I Can t Have You, When I Dream, I Do It All For You Baby a další…

V roce 1993 Chyp-Notic ukončil dočasně svou činnost. Byla v plánu pauza, která měla trvat čtyři roky, v roce 1997 měl přijít velký comeback. Velký návrat i s živou kapelou připravoval právě Jan Machálek se známým českým hudebníkem Jaromírem Halešicem ( známý jako Yarda Halešic ), ale velký comeback se nikdy nekonal. Roku 1997 tragicky zahynul leader skupiny Vlad Myint Swe.

Po smrti Vlada Myint Swe se Jan Erik zařekl, že s hudbou nadobro končí.

 
Zobrazeno: 1132 ×diskuze (0)

Také můžete...

Napsat článek

Nejnovější články

Osho Zen karta na každý den:
17. února 2020 - CESTA

dnes

Osho Zen karta na každý den:
14. února 2020 - NIC

před 3 dny

Osho Zen karta na každý den:
13. února 2020 - PROJEKCE

13.2.2020

Nejživější diskuze

Dnes: -
Včera: -